معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی
درباره مركز

درباره مركز سنجش و پذيرش

 

بدون ترديد مركز سنجش و پذيرش قلب تپنده دانشگاه آزاد اسلامي محسوب مي شود و هر داوطلب قبل از ورود به دانشگاه، با اين مجموعه به نوعي ارتباط پيدا مي كند.

در طول اين سالها مركز سنجش و پذيرش فعلي (مركز آزمون سابق) توانسته، با تدوين شيوه هاي مناسب و استاندارد پذيرش دانشجو در اين راستا قدم هاي استواري بردارد. در حقيقت استانداردسازي، توجه به رضايت مشتريان و استفاده از روشهاي نوين جذب دانشجو بخشي از اقدامات اصلاحي است كه اين مركز در طول اين سالها آنها را تجربه كرده است.

علاوه براين بايد درنظر داشت كه مركز سنجش و پذيرش با طراحي پويا، چندوجهي و متعدد در پذيرش دانشجو نقش مؤثر و مفيدي در جذب داوطلبان براي ادامه تحصيل داشته است.

دركل مي توان سياستگذاري هاي اصلي در زمينه جذب دانشجو را به شرح زير عنوان كرد:

1- توجه به خواسته ها و مطالبات داوطلبان در سراسر كشور و امكان ادامه تحصيل براي شهروندان در نقاطي كه به محل زندگي آنها نزديك باشد كه به نوعي باعث ايجاد عدالت محوري و بومي گزيني در پذيرش شود.

2- توجه به تصويب رشته هاي جديد به ويژه در مقاطع تحصيلات تكميلي و جلوگيري از موج مهاجرت به كشورهاي ديگر.

3- ايجاد روشهاي جديد پذيرش دانشجو، مثل پذيرش بدون آزمون استعداد درخشان ممتازين، پذيرش بدون آزمون در مقاطع كارداني و كارشناسي.

4- توجه به اولويت بخشي به نيازهاي توسعه اي كشور و پذيرش دانشجو دكتري پژوهش محور كه نقش مؤثري در برقراري ارتباط و همگرايي ميان بخش صنعت و تجارت و آموزش عالي داشته است.

5- افزايش نقش دانشگاه آزاد اسلامي در پاسخگويي به تقاضاي اجتماعي در حوزه تحصيلات تكميلي .

6- توجه به عدالت در شيوه هاي سنجش و پذيرش دانشجو و ايجاد شرايط سنجش يكسان براي همه داوطلبان.

7- توجه به ارتقاء سرمايه اجتماعي و تأكيد بر ايجاد اعتماد ميان دانشگاه آزاد اسلامي و داوطلبان با شيوه هاي مناسب پذيرش دانشجو.

در مجموع مركز سنجش و پذيرش در راستاي اهداف دانشگاه آزاد اسلامي و سياست هاي كلان آموزش عالي در سطح كشور گام برمي دارد و راه­هاي ادامه تحصيل داوطلبان را هموار مي سازد.

1394/07/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
دسترسی سریع
معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی را در سایت iau.ac.ir دنبال نمایید
Powered by DorsaPortal